בחירת בד מעוצב לספה פינתית

הספה היא המלכה הבלתי מעורערת של הסלון. לספה יש כל כך הרבה שימושים ואיכויות לישיבה, מנוחה, אירוח והיא מכתיבה את הטון העיצובי.
בבחירת ספה מעורבים שיקולים משמעותיים רבים הקשורים למיקומה האסטרטגי בלב המרחב, התאמה של מערכת הישיבה לתנאי השטח וגודל החדר וכן פרמטרים שקשורים בנוחות ואסתטיקה.
קיימות גרסאות רבות ומגוונות של ספות בשלל צורות, גדלים וגוונים, קונסטרוקציות שעשויות מחומרי גלם שונים ואין ספק שלבד המרפד את הספה השפעה משמעותית על העמידות והמראה שלה.
באמצעות ריפוד ניתן לקבוע את דרגת הקושי או הרכות של הישיבה וכן להכריע את החזות של הספה בין אם תעדיפו הדפסים גראפיים ססגוניים או צבעוניות אחידה סולידית מונוכרומטית.

חשיפה לשמש ועמידות

בבחירת הבד לספה פינתית כדאי לקחת בחשבון את נושא העמידות ואת ענייני התחזוקה, כדי שהבד ישרת אתכם בנאמנות לאורך זמן – על אחת כמה וכמה בבית עם ילדים ובעלי חיים או אם אתם מרבים לארח.
כדאי בחור בדים באריגה הדוקה וצפיפות גבוהה של סיבי הבד להבטחת עמידות גבוהה.
חשבו גם על עמידות בפני דהייה במיוחד אם מדובר בספה פינתית שקרובה לחלון וחשופה לקרני השמש במהלך היום.
קחו בחשבון את נושא צבירת האבק והאלרגיות, כשכדאי לבחור בד שאינו מושך אבק ועמיד לטחב באזור שקרוב לחלל רטוב ויכול לצבור טחב. חשבו גם על רמת הבלאי שעתידה לספוג הספה במרוצת השנים וכן על הדרך בה אתם אמורים לטפל בבד האם באמצעות התזה בספריי, ניקוי ידני או באמצעות מטלית לחה ואפילו כביסה על פי הוראות היצרן.
ישנם בדים שיותר סלחניים כלפי כתמים ושחיקה בעוד אחרים תובעניים יותר ויש להיזהר עמם. לרוב הבדים הסינטטיים כמו פוליאסטר, קטיפה, ויסקוזה בעלי עמידות גבוהה יותר מהבדים הטבעיים דוגמת משי, כותנה. עם זאת, לכל סוג של בד יש תכונות שמייחדות אותו ויש להכיר אותן לעומק כך למשל ויסקוזה נוטה יותר להתקמט מאשר עור ואילו קטיפה תדרוש לרוב ניקוי מקצועי אך היא בעלת צבעוניות מלאת חיים. עור נחשב לעמיד מאוד בפני אלרגנים ופוליאסטר חזק ונמתח בקלות.

קסם הצבע

אגב צבע, אין ספק שהגוון של הבד אף הוא משחק תפקיד משמעותי כשיש צבעים אופנתיים וגוונים קלאסיים יותר שקטים ומאופקים. אתם בוחרים אם תרצו להדגיש באמצעות ריפוד ססגוני ו"רועש" את הספה הפינתית כך שגם אם היא חבויה בפינה היא תבלוט החוצה או שהיא תשמור על שקט בגוונים שלווים יותר.
עבור ספה פינתית במיוחד חשוב להשקיע בבחירת בד נוח שיתמזג בהרמוניה עם המרחב בקומפוזיציה הייחודית של מערכת הישיבה כשאפשר ללכת על צבע שזהה לגוון השולט במרחב שיחזור על גבי הריפוד או להפך, שהריפוד יתבלט על רקע הקירות ויתר הרהיטים בצבעוניות בקונטרסט אחר שיוצר עניין בשונות שלו. תוכלו כמובן להוסיף טוויסט ייחודי באמצעות בדים פרחוניים ססגוניים שמתחברים לטבע הנשקף מחלונות בפינות החדר.
בחללים עמוסים וצפופים יתכן שתעדיפו ריפוד אוורירי יותר לעומת חללים מינימליסטיים בהם תרצו ריפוד בעל מרקם עשיר והדפסים נועזים ליצירת נוכחות עוצמתית.

סוד המגע

מבחינת המגע – החליטו האם תעדיפו טקסטיל שמעניק תחושה של רכות או להפך, תחושה מאסיבית ונוקשה יותר. ישנו טקסטיל שנראה נוקשה אך מרגיש רך יחסית. כמו כן, ישנם מוצרי טקסטיל שעשויים מחומרים טבעיים למי שמעדיף כמו פשתן וכותנה – הכל תלוי בהעדפה האישית של המשתמשים. יש מי שאוהבים לשקוע על הספה בעוד אחרים להרגיש שהיא מעניקה תמיכה מרבית.
אל תתפשרו על מערכת ישיבה פינתית עמידה ואיכותית וריפוד שעומד בסטנדרט הגבוה ביותר.