רהיטים מעוצבים – איך לחדש את בבית?

כדי להפוך את הבית למסוגנן ואופנתי, אינכם צריכים ללכת לחנות, רהיטים מעוצבים בבית יעשו את העבודה. לפעמים כל שעליכם לעשות הוא להשקיע מעט מאמצים בישן ולחדש אותו מעט. כיצד עושים זאת? יש לנו כמה טיפים עבורכם שיעזרו לכם לחדש את הרהיטים הישנים במינימום מאמץ.

בשנים האחרונות קיימת נטייה של להחליף את הישן בחדש, בעיקר כשמדובר ברהיטים מעוצבים וישנים. אולם חידוש רהיטים מעוצבים עתיקים בבית יכול להניב תוצאה לא פחות טובה, לעיתים אפילו יהיה זה הרבה יותר מיוחד ומקורי להפיח חיים בפריטי הריהוט הישנים וליצור מוצרים עכשוויים ואופנתיים.

רהיטים מעוצבים – צביעת המוצרים

אם יש לכם ריהוט בסגנון עתיק לבית תוכלו בהחלט לחדש אותו ולהפוך אותו לקצת יותר צעיר ועדכני. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי צביעת רהיטים מעוצבים. אם חשבתם שצביעת רהיט דורשת המון עבודה תתפלאו לגלות שכיום ישנם צבעים ייעודיים שאפשר ליישם על רהיטים מעוצבים אף מבלי ללטש אותם. הצבעים עצמם מעניקים לרהיט מראה וינטג'י מיוחד ועם קצת טאץ' אישי ושיוף פה ושם, אפשר להתאים את הרהיט באופן אישי לייעודו החדש ולסגנון העיצוב השולט בבית.

ריפוד חדש ומדליק

דרך נוספת לחדש ריהוט בסגנון עתיק לבית היא על ידי ריפוד. כאן מדובר בעיקר בפריטי ריהוט כמו כורסאות, ספות או כסאות לשולחן אוכל שהמראה שלהם קצת מיושן ולכן זקוקים למעט אהבה. ישנן קולקציות שלמות של בדים מהממים, לרבות בדי ריפוד שיכולים להתאים לפריטי הריהוט העתיקים שלכם. ריפוד הספה או הכורסה עם בד עכשווי ואופנתי יכולה לעשות פלאים ולשנות מקצה לקצה את סגנון עיצוב הבית שלכם.

שימוש בטפטים

חשבתם שטפטים מיועדים רק להדבקה על הקיר? אז חשבתם. בעולם העיצוב חושבים מחוץ לקופסה ואין גבול ליצירתיות. אפשר בהחלט לשפץ רהיט ישן על ידי הדבקת טפט עליו. כיום אפשר למצוא טפטים בשלל צבעים, דגמים ועיצובים, עם הדפסים גיאומטריים, פרחים ועוד המון אפשרויות ייחודיות ומדליקות. כל שעליכם לעשות הוא לתכנן היכן תשלבו את הטפט בעיצוב מחודש של הרהיט ואז ליישם בקלות.

ניקיון פשוט

אם לא מתחשק לכם ללכת רחוק מדי, לעיתים כל שעליכם לעשות הוא ניקיון פשוט. כלומר לנקות רהיטים מעוצבים מאבק ולכלוך, ללטש אותם עם נייר ליטוש מתאים, להוריד את שכבת הלכה או הצבע העליונה, לנקות אבק ולצבוע שוב בלכה. תהליך זה יעזור לשמר את מראה העץ הטבעי, אך עדיין יחזיר עטרה ליושנה ויגרום לרהיט העתיק שברשותכם להיראות כאילו הרגע יצא מהחנות.