5 טיפים לעיצוב פנים של הבית שלכם

עיצוב פנים, כשמו כן הוא, זהו תהליך של עיצוב בתוך חללים פנימיים. עיצוב פנים יכול להתבצע בכל חדר וחלל פנימי כמו בתי מגורים, דירות אירוח, בתי מלון, מסעדות, קליניקות ומרפאות, חנויות ובתי עסק וכדומה.

תחום עיצוב פנים נלמד פעמים רבות במקביל לאדריכלות ומאפשר לבעל התעודה לעסוק בתחום ולהביא מניסיונו ורעיונותיו ללקוח שמזמין אותו לעבוד אצלו. בתקופה בה אנו חיים, רבים בוחרים לקבל סיוע ממעצבי פנים וזאת בכדי להעניק לבתיהם מראה ייחודי ולאפשר להם לחיות בהם בניחותא ובהרגשה נעימה.

עם זאת, לאחר שנעשה עיצוב פנים ראשוני עשוי להיות מצב בו הדייר ירצה לבצע שינויים נוספים או להכניס אל ביתו תוספות מסוימות אך לא תמיד הוא יודע כיצד לעשות זאת.

למעשה, לא חייבים לשנות את כל העיצוב של הדירה אלא ניתן להסתפק בשינויים קטנים בעיצוב הפנים לשיפור מראה הבית. כך גם לגבי מי שאין באפשרותו להזמין מעצב פנים, תוכלו לעשות זאת לבד ולבצע עיצוב פנים לדירה או לבית באופן עצמאי, כאשר הנכם מסתמכים על מספר טיפים חשובים.

דעו מהו הסגנון שאתם אוהבים ומעדיפים – לכו לפי קו עיצוב מדויק

ישנו סגנון עיצוב אקלקטי ומגוון ולא תמיד אנו יודעים לייצר אותו ולכן ההמלצה העיקרית היא לבחור קו עיצוב מסויים ולפעול לפיו.

אם למשל אתם רוצים לייצר בבית שלכם אווירה חמימה וכפרית, הקפידו לבחור רהיטים ואביזרים שתואמים לסגנון זה. לעיתים השילוב בין המודרני לכפרי יוצר אי סדר והתוצאה הסופית מאכזבת את בעלי הדירה. לכן, טיפ זה נועד למקד אתכם ולאחר שתדעו מהו הסגנון שאתם מעדיפים ורוצים לראות בביתכם, תוכלו להתקדם הלאה.

החליפו את הריצוף הישן בריצוף חדש ואיכותי

אחת הדרכים לעיצוב פנים ייחודי בדירתכם היא על ידי קניית פרקט מסוג למינציה והתקנתו בדירה. פרקט למינציה זו רצפה דמוי עץ המתלבשת על הרצפה הישנה שקיימת בדירתכם. לרוב, בדירות יד שניה הרצפה הינה מלוכלכת ובלויה, או שפשוט איננה מוצאת חן בעיני הדיירים ונדמה כי אין באפשרותכם לעשות הרבה מכיוון שהחלפתה עולה הרבה כסף.

חשוב לדעת כי התקנת פרקט למינציה איננה יקרה ויכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים בלבד, תלוי בגודל החלל וסוג הפרקט שתבחרו. ישנו מבחר גדול מאוד של פרקטים ותוכלו להתאימם לסגנונכם האישי.

שדרגו ריהוט ישן על מנת לחסוך בכסף

במקום לרכוש רהיטים חדשים תוכלו לקחת את הכורסא הישנה אל הרפד ולבקש שיחליף ריפוד לספה וישייף את העץ או יצבע אותו מחדש.

שדרוגים קטנים אלו לא עולים הרבה כסף ומאפשרים לכם לחסוך משמעותית בהוצאות ויחד עם זאת גם לייצר מראה חדש לגמרי בדירתכם. תופתעו לגלות כיצד הכורסא הישנה הפכה לחדשה ומרגשת יותר עבורכם.

התמקדות באחד מחדרי הבית

אם אינכם בטוחים כי אתם יודעים איך וכיצד לעצב את הדירה, אנו ממליצים להתמקד באחד מחדרי הבית ורק לאחר מכן – כשתהייה תוצאה סופית, להמשיך לחדרים אחרים. לעיתים קורה מצב בו "מתפזרים", רוכשים ומשקיעים הרבה אך התוצאה הסופית איננה מרצה אותנו ואנו נותרים מאוכזבים. לכן, עדיף להתקדם חדר – חדר וכך להביא למצב של שביעות רצון.

דעו מה התקציב שלכם

לסיכום, חשוב שתדעו מהו התקציב שלכם מראש וזאת בכדי להימנע ממצב שבו בזבזתם יותר כסף ממה שתכננתם. פעלו לפי התקציב שהגדרתם מראש והשתדלו לא לסטות ממנו וזאת בכדי לא להשאר מאוכזבים או יתרה מכך, מסובכים ומתוסכלים, בסוף התהליך העיצובי. בהצלחה!