שוכרים? 5 טיפים לעיצוב דירה שכורה

נתונים מראים כי מחצית מהישראלים גרים בדירות שכורות והסיבות לכך שונות ומגוונות. יש את אלה שלא מסוגלים להרשות לעצמם לרכוש דירה משלהם אך יש גם רבים שלא מעוניינים לגור בדירה קבועה ומעדיפים את השכירות על פני רכישה ומחייה בדירה קבועה. 

אם אתם מתגוררים בדירה שכורה אין זה אומר כי אתם מקובעים, ההפך הוא הנכון. רצוי ומומלץ לשפץ את הדירה, לטפח אותה ולדאוג לעיצוב מפעם לפעם. דירות מעוצבות מעניקות לבעליהן ולמתגוררים בהן תחושה נעימה יותר, כיף לחזור אל הדירה ולארח בה.

איך לעצב דירה שכורה? חמישה טיפים לעיצוב דירתכם השכורה

אם הריהוט בדירה שלכם קצת חורק, נראה ישן ולא תואם את הסגנון האופנתי אליו את מתחברים, תוכלו לרכוש מספר טפטים מעוצבים ולהשתמש בהם בכדי לשנות את מראה הרהיט. אחת האפשרויות הפשוטות היא שינוי מראה ארונות המטבח או ארונות בחדרי השינה באמצעות הדבקה של טפטים. 

כל שעליכם לעשות הוא לפרק את הארונות, להדביק על גביהם את הטפט הרצוי ולאחר מכן להחזיר את הדלתות בחזרה אל המבנה הקבוע של הארון. מדובר בפעולה די פשוטה שלא מצריכה בעל מקצוע, מחיר הטפטים אינו בשמיים ומדובר בהוצאה בסיסית למדי. טפטים נמכרים בחנויות שונות למוצרי בית ולעיצוב – באמצעות השקעה מינימלית תוכלו לייצר סגנון חדש ומיוחד לדירתכם השכורה.

מעטים יודעים אך וילונות הם דרך מעולה לשדרג את הדירה השכורה או כל חלל בו אנו שוהים. ראשית כל, הם מעניקים מראה מיוחד לחדר ובנוסף לכך גם שומרים על הפרטיות שלנו מפני האיזור החיצוני. יש מגוון רחב של וילונות, לא חייב להשקיע אלפי שקלים, במיוחד אם אתם גרים בדירה שכורה וקרוב לוודאי שתוך מספר שנים תרצו או תצטרכו להחליף את מקום המגורים. יש וילונות נפלאים שלא יעלו לכם יותר מכמה עשרות שקלים, או לכל היותר כמה מאות שקלים. באמצעות הוספה של וילון אל החלון תוכלו להעניק לחלל מראה חם ועוטף.

וילונות לחדר שינה

גם חדר האמבטיה הוא מקום אסטרטגי בדירה ואנחנו תמיד מעוניינים שיהיה שם נעים, נקי ומזמין. האריחים בחדר האמבטיה נוטים להתלכלך מדי תקופה ומעבר לעובדה שיש לנקות אותם כראוי מומלץ גם לשדרג את מראה האריחים באמבטיה. ברוב הדירות השכורות לא יאפשרו לכם לשבור ולהחליף את האריחים ולמעשה, גם אין בכך צורך. בחנויות לממכר מוצרי בית ופרטי עיצוב תוכלו למצוא מדבקות אריחים שלא עולות מעל ל-50 שקלים. הדבקת אריחי המדבקה תעניק לחדר האמבטיה מראה חדשני ומרענן. 

אם נשאר בתוך חדר האמבטיה והרחצה רצוי להתייחס גם לאמבטיה עצמה ולכיורים. בדרך כלל, החלפה של כיור או אמבטיה זו הוצאה כלכלית לא קטנה ולכן אנו מציעים לכם להשקיע בהדבקה אמבטיה או כיור חדשים. אפשרות זו עולה כ-2000 שקלים, תלוי בסוג הכיור ובסוג האמבטיה וגודלה. הדבקה אמבטיה מתבצעת על גבי האמבטיה הישנה והעבודה איננה אורכת זמן רב. תוך שעה ספורה תופתעו לגלות כי יש לכם אמבטיה חדשה. 

האופציה הזולה והאולטימטיבית לשדרוג ועיצוב הדירה היא התקנת פרקט בחדרים. הפרקטים נמכרים במחיר די זול והתקנתם פשוטה ומהירה. שינוי הריצוף זו דרך מהותית מאוד בעיצוב הדירה ויש מבחר אדיר של פרקטים שתוכלו להתאים לדירתכם השכורה.