3 טיפים לניקיון הבית לאחר עיצוב ושיפוץ

משפצים את הבית? רוצים שהבית יחזור לנצנץ כמו תמיד? קבלו 3 טיפים לניקיון הבית לאחר עיצוב ושיפוץ.

היערכו מראש לעבודת הניקיון

 

אנחנו בטוחים ששיפוץ כולל של הבית ועיצוב שלו זה לא משהו שנחת עליכם בהפתעה ומן הסתם אתם אלה שתכננתם את כל הפרויקט מראש. לכן, אנחנו ממליצים לכם להיערך גם לנושא הניקיון מראש, על מנת שלא תמצאו את עצמכם מופתעים בתום עבודת השיפוץ. במידה ומדובר בשיפוץ כללי של הבית, אנחנו ממליצים לכם מראש לדבר עם קבלן השיפוצים ולבדוק איתו מה כמות הלכלוך והפסולת שישארו בבית לאחר העבודה.

 

רק לאחר שהבנתם את התמונה הכללית, זה הזמן להתחיל לברר על חברת ניקיון מראש. לסגור עם חברת ניקיון זו לא משימה פשוטה וככל שתקדימו לעשות את הבירורים לפני כן, כך סביר להניח שתעשו את הבחירה הנכונה לכם ואולי אפילו תשיגו מחיר משתלם מאד על העבודה מכיוון שסגרתם מספיק זמן מראש.

 

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר לעבודת הניקיון בבית. ניקיון בתים לאחר שיפוץ או עיצוב זו עבודה גדולה ואתם לא תאמינו אילו הבדלים יכולים להיות בין הצעות המחיר שתקבלו מהחברות השונות. לכן, אנחנו ממליצים לכם לקחת מספר הצעות מחיר עבור ניקיון ולהשוות ביניהן. אין ספק שהמטרה הראשונה שלכם היא להשיג את הצעת המחיר הנמוכה ביותר שאתם יכולים להשיג ועם זאת, זכרו שברוב המקרים הצעת המחיר היא הפנים של בעל המקצוע. לכן, אם אתם מקבלים הצעת מחיר מצ'וקמקת ולא מובנת, קחו בחשבון שכך עבודת הניקיון של בעל המקצוע עלולה להיראות.

לשאול את כל השאלות מראש

האמינו לנו שכל הטיפים שאנחנו נותנים לכם פה "נכתבו בדם" ושרוב המחלוקות בין חברות ניקיון ללקוחות שלהן נובעות מחוסר תקשורת בין הצדדים. מה זה אומר בפועל? שבאחריותכם לשאול את כל השאלות ולברר מה עבודת הניקיון כולל ולא פחות חשוב מזה, מה היא לא כוללת. לדוגמא, ברוב המקרים עבודת ניקיון לאחר שיפוץ לא כוללת יישום של פוליש וקס, קריסטל או סילר בתום העבודה. במצב כזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם מאד מתוסכלים כשתגלו בתום העבודה שהרצפה לא מבריקה. לכן, עוד במסגרת שלב הצעת המחיר שציינו קודם, בקשו מקבלן הניקיון לציין את כל המרכיבים והשלבים של העבודה, על מנת שלא יהיו הפתעות.

כך תחסכו בעלות העבודה

הכלל הוא פשוט – ככל שעבודת הניקיון תהיה מורכבת יותר, כך קבלן הניקיון יצטרך לעבוד יותר קשה ועלות העבודה תתייקר בהתאם. לכן, מומלץ מאד לוודא מראש עם קבלן השיפוץ שהוא מתכוון קודם כל לפנות את הפסולת הקשה והכבדה מהבית, כי חברת הניקיון לא אחראית לפנות אותה. בנוסף, ככל שקבלן השיפוץ ישתמש ביותר אמצעי הגנה על הבית בזמן השיפוץ, כמו יריעות הגנה על הרצפה למשל, כך חברת הניקיון תצטרך להתמודד עם רמת לכלוך סבירה יותר והעלות תהיה בהתאם.