6 טיפים לעיצוב וסידור הבית

הבית שלכם הוא המבצר שבו אתם נושמים לרווחה. זה המקום שבו אתם נרגעים אחרי יום עמוס, זה המקום שבו אתם מגדלים ילדים או חיות מחמד, נהנים מיום נפלא עם חברים ובני משפחה, שותים ואוכלים. כדי שהמבצר שלכם יהיה ממש כמו של מלכים – חשוב שהוא יהיה נעים מסודר ומעוצב. אבל כיצד מעצבים את מרחב המגורים? הנה 6 טיפים טובים:

החליטו מה נשאר במרחב ומה יוצא ממנו

לפני שאנו מתחילים לעצב לסדר ולקשט את הבית, חשוב להפוך אותו למקום אטרקטיבי שיש בו את הריהוט החפצים והפריטים השימושיים והמתאימים לו. בדקו את הספות ומערכות הישיבה ונסו להבין האם הגיע הזמן להחליפן. במקרים שיש כתמים על ספות חדשות או על מערכות ישיבה נוחות שאתם אוהבים – מומלץ לבצע ניקוי יסודי ומקצועי של הספות. כיום יש חברות מקצועיות שמציעות ניקוי ספות בראשון לציון, בתל אביב ובסביבה שמספקות ניקיון מושלם, חידוש רהיטים וריפוד רהיטים מקצועי. באמצעות שירות כזה אפשר לחדש את מראה הבית ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר.

ביצוע סדר וניקיון במרחב

כעת, לאחר שבחרתם את החפצים שיישארו במרחב והשלכתם חפצים שפחות מתאימים לבית שלכם, יש לבצע סדר במרחב. סדרו ארונות והשליכו כלים וביגוד מיותר אל מכלי פסולת ייעודיים. בצעו ניקיון מקצועי בחדרים והכינו את המרחב לעיצוב מחודש.

בחירת מוצרי טקסטיל

חשוב לדעת כי מוצרי טקסטיל חשובים מאד לעיצוב הבית. וילונות מתאימים שיסוככו על המרחב כמו גם כיסויי מיטה, טפטים שניתן לחפות באמצעותם את הקירות ושאר פריטים: מקנים את המראה הביתי, החמים והמזמין שרבים בוחרים עבור עיצוב הבית.

חיפוי וצביעת קירות

הצבעים שעל הקיר שלכם, הם חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב. בחירת הגוונים שמתאימים למרחב תאפשר קביעת טון מתאים שמתכתב עם הדרך שבה בחרתם לסדר ולייפות את הבית. צבעי קיר אדומים כהים למשל יקנו מראה מודרני ויוקרתי. צבעי מוקה יאפשרו מראה רגוע וקלאסי והגוונים החמימים כמו כתומים, צהובים וכולי – יאפשרו מראה כפרי ומזמין. בין היתר אפשר לבחור טפטים לקירות שיספקו מראה מלכותי, וינטג' או צבעוני.

כיסויי מיטה וכריות פינה

גם כיסויי מיטה וכריות פינה יכולים להכתיב את הטון ולהוות אמצעי יעיל לסידור הבית. כיסוי מיטה למשל, יאפשר חיפוי והצנעת כריות וסדינים שאינם תואמים. המראה המושלם והמוקפד מגיע לידי ביטוי בכיסוי מיטה אלגנטי בתוספת כריות פינה מתאימות.

פרקטיות במרחב

לבסוף חשוב להיות פרקטיים בסידור המרחב. עצבו בהתאם לגודל הבית ולשימושיות שבו. השתמשו בדרכים יעילות לאחסן פריטים מבלי לפגוע בעיצוב והימנעו מהוספת חפצים מיותרים אותם קשה לנקות או לשמור. באמצעות התאמה נכונה, חידוש רהיטים, בחירת מוצרי טקסטיל נכונים ומעט תושייה – כל אחד יכול לעצב את הבית שלו בצורה נכונה וראויה.